FOTOĞRAF EĞİTİMLERİ
Sosyal Ağlar

Nazmi ÇAYKARA
nazmicaykara@hotmail.com
FOTOĞRAF EĞİTİMLERİNE KATILMANIN ON NEDENİ
09/10/2017

1.Tutkunuzu Arttırır: Fotoğraf kurslarına katılmak tutkunuzu artırır. Fotoğraf makinenizi almak ve çekim yapacak yeni konular keşfetmek sizi motive eder.

2.Yeni Yerleri Keşfettirir: çevrenizdeki ve uzaklardaki en güzel yerleri fotoğraflama fırsatınız olur. İyi bir kılavuzunuzun olduğu bir tur ya da atölye sizi güvenli bir şekilde en güzel yerlere götürür. Bütün hazırlıkların sizin yerinize yapıldığı bu turlarda bütün dikkatinizi fotoğraf çekmeye verebilirsiniz. O nedenle gitmek isteyeceğiniz yerleri seçin.

3.Deneyim Kazandırır: fotoğraf kursu ile tutkunuzu paylaşan kişilerle bir deneyim paylaşırsınız. Yeni ve sıra dışı yerleri sizin gibi hevesli kişilerle birlikte keşfetmek hiç şüphesiz önemli bir deneyimdir. Başkalarıyla bilgi ve teknikleri paylaşmak alanınızda uzman olma yolunda sizi yeni bir düzeye ulaştırır. Fotoğraf kursu sayesinde deneyimli bir çevre edinmiş olursunuz.

4.Yaratıcılığı Geliştirir: Fotoğrafçılık kursu ile kendi tarzınızı oluştururken bir uzmanın yol göstericiliğinden yararlanırsınız. İyi bir workshop lideri her katılımcıya ihtiyacı olan desteği katılımcının düzeyine uygun olarak verir. Her deneyimli eğitmen sizin teknik olarak ustalaşmanıza yardım eder ve kendi bakış açılarını keşfetmelerinde yol gösterir.
Fotoğraf kursu, Usta bir yol gösterici ile yaratıcı iç görünüz gelişir ve kendi stilinizi daha net fark edersiniz.

5.Doğru Zamanda, Doğru Yerde: Zamanın hayatımızdaki yerini düşündüğümüzde kavramsal olarak ne kadar önemli olduğunu biliriz. Fotoğraf Kursu ile deneyimli biri hangi mekânın hangi mevsimde, günün hangi zamanında ve hangi ışıkta en iyi göründüğünü araştırır. Mümkün en iyi görüntüyü almak için bir manzarayı nasıl incelemeniz gerektiğini size öğretebilir. Fotoğraf kursunda aktif gezilerimiz ile bölgeyi bilen bir uzman ile gitmek sizi önemli oranda zenginleştirir.

6.Teknik Eğitime Katkı Sağlar: Doğru poz süresi, filtre kullanımı gibi teknik bilgileri edinirsiniz. Bugün dijital makineler deneyimli fotoğrafçılara bile bulmaca gibi gelebiliyor. Fotoğrafçılık kursu bu alandaki eğitimleri ile işinizi kolaylaştırırlar. Bir profesyonelin gözetimi ve desteğiyle sıra dışı görüntüler çekmek için gerekli bilgilere ulaşmanız kolaylaşır.

7.Sahada Tecrübe: Fotoğrafçılık kursu gezileri sayesinde Öğrendiklerinizi uygulama fırsatınız olur. Fotoğraf gezileri ile dersler olay mahallinde verilir. Bu da teori ve pratiği yerinde, anında uygulayarak öğrenmenizi sağlar. Öğrendiklerinizi daha fazla uyguladıkça daha fazla içselleştirir ve artistik bakış açınızı oluşturmak için daha fazla alanınız olur.

8.Vizyonunu Geliştirir: Gördüklerinizi tanımlamak ve potansiyellerini görmek zaman ve deneyim ister. Denge, renk ve desen gibi konular tamamen fotoğrafın estetik bileşenleridir. Eğitmen olarak deneyimli bir fotoğrafçı bulmak estetik elementler arasındaki bağlantıyı kurmanıza ve işlerinizde doğru kompozisyonu oluşturmanıza yardım eder.

9.Eleştirilerle Deneyim Kazanmak: Fotoğrafçılık kursu sayesinde Yapıcı eleştiri alırsınız. Bilgili bir fotoğrafçıdan ve ekipteki diğer kişilerden geri besleme almak kendinizi geliştirme konusunda değerli bir fırsat verir.

10.Sosyalleşme İmkanı: Yoldaşlık, arkadaşlık ve eğlence fırsatı vardır. Fotoğrafçılık genellikle bağımsız bir girişim olarak değerlendirilir ama diğer katılımcılardan kazanılacak ödüller çoktur. Mesela Fotoğraf kursu ile aynı hedefe yönelen aynı fikirdeki kişilerin oluşturduğu gruplarda büyük bir enerji ve dinamizm olur. Sonra, bilgi ve deneyim paylaşmak için sayısız fırsat ortaya çıkar. Ve bu tür gruplar yeni arkadaşlıklar için müthiş bir alan sunar.

Tüm bu söylediklerimiz doğrultusunda düşünüldüğünde, fotoğraf kursu sizin fotoğrafa duyduğunuz ilgiyi çoğaltarak bu bağlamda profesyonelleşmenizi sağlar.
Algınızı genişletmenizde yardımcı olur ve sizin dar kalıplardan çıkarak elinizdeki imkanları kullanmanıza yardımcı olur. Bu bağlamda bakıldığında fotoğraf gezileri kişinin ister hobisi olsun, ister kariyer planlaması olsun, gelecek planlarında ufak ama güzel adımlar atmasını sağlar.


440 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

FOTOĞRAFÇI OLMAK YADA OLAMAMAK - 11/10/2017
FOTOĞRAFÇI OLMAK YADA OLAMAMAK


Ziyaretçi Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret22809