FOTOĞRAF EĞİTİMLERİ
Sosyal Ağlar

İsmail Aybey
ismailaybey45@gmail.com
Darısı Manisa'nın Başına
14/11/2017
DARISI MANİSA’NIN BAŞINA
Geçtiğimiz hafta sonu Salihli’de güzel bir etkinlik gerçekleştirildi.
Salihli Belediyesinin ve Salihli Fotoğraf Derneğinin (SALFOD) katkılarıyla kentin doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri ile ilçede yaşayan yöre insanlarına ait değişik görüntülerin amatör ve profesyonel fotoğrafçılar eşliğinde ortaya çıkarılması amacıyla “Salihli Belediyesi 1. Fotoğrafçılar Buluşması ve Foto Maratonu” etkinliği düzenlendi.
Yarışmaya Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 156 fotoğrafçı, 500’den fazla fotoğrafla katıldı.
Biz de yeni kurulan derneğimiz “Manisa Fotoğraf Derneği (MAFOD)” olarak etkinliğe katıldık.
Öncelikle derneğimizin çalışmalarından ve üyelerimizin fotoğraflarından seçkilerin olduğu bir sunum yaptık. Foto maratona katkılarımızdan dolayı plaket armağan edildi.
Yarışma sonunda derneğimiz 4 sergileme ödülüne hak kazandı. Dernek üyelerimizden Elif Nur İndenizler, Hayati Adıgüzel, Burak Baybaş ve Sezen İşler çekmiş olduğu güzel fotoğraflarla ödüle layık görüldü. Ayrıca Manisa’dan arkadaşım Erdem Arif Yiğit de sergileme ödülü kazandı.
Ben öncelikle böyle bir etkinlik düzenledikleri için Salihli Belediyesine ve Salihli Fotoğraf Derneğine teşekkür ediyorum. Çünkü maraton sebebiyle Salihli’nin bir çok güzel yerini gezme ve tanıma imkanı bulduk. Sard harabeleri, Kurşunlu Şelalesi, Adala, Kız Köprüsü, çömlek yapımıyla meşhur Gökeyüp köyü, Marmara gölü sadece aklıma gelenler. Meğer Salihli’nin gezilecek ne kadar güzel yerleri varmış da haberimiz yokmuş.
Böyle bir etkinlik Manisa’da neden yapılmasın? Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesine buradan seslenmek istiyorum. Manisa’mızın doğal ve kültürel değerlerini tanıtmak adına böyle bir etkinlik Manisa’da da yapılabilir. Biz yeni kurulan derneğimiz ile her türlü katkıyı sağlamaya hazırız.
Selam ve dua ile…

İsmail AYBEY


943 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazılarıZiyaretçi Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret23459